Yuraq Anka iniciativa
Pobyty v Amazonii

Pobyty v Amazonii

s původními obyvateli pralesa jako dobrovolník

„I ten nejjednodušší pozitivní čin pomůže světu více než nekonečné rozjímání a mluvení o tom co by se mohlo nebo mělo udělat.“

Příležitost poznat život v divočině a pomoci při té příležitosti původním obyvatelům Amazonského pralesa s jeho ochranou a obnovou.

  • Pracujete přímo s původními obyvateli pralesa z kmene Harakbuh proto je výhodou znalost španělštiny. Pokud španělštinu neovládáte je třeba termín pobytu koordinovat s mým pobytem. K žádosti o pobyt prosím připojte stručný životopis, preferovaný termín příjezdu, preferovaný termín odjezdu, hlavní důvody Vašeho zájmu.
  • Ubytování v jednoduchých podmínkách v dřevěné chýši nebo ve vlastním stanu. Sprcha, záchod a voda jsou k dispozici. Za ubytování nic neplatíte.
  • Platíte si své vlastní jídlo a cestu. Za jídlo, které roste kolem nic neplatíte, ale některé potraviny jako např. chleba, rýže apod. je třeba zakoupit. Buď si vaříte sami a nebo přispějete na suroviny do společné kuchyně.
  • Jednáte přímo s místními lidmi, kteří se v pralese narodili a vyrostli, a pracujete na věcech, které oni sami vnímají jako důležité. Práce Vám je přidělována dle situace a Vašich možností. Může se jednat např. o sázení stromů, cejchování stovky let starých stromů jako ochrana před jejich pokácením, péče o nově vysazené stromy, pomoc při výstavbě ubytovacích prostor pro dobrovolníky a eco-turisty apod. Protože jste jako dobrovolník, za práci nedostáváte žádnou odměnu.
  • Zprostředkování tohoto pobytu není placená služba ani není pod záštitou formální neziskové organizace. To má pro Vás výhodu v tom, že vybraným uchazečům budou potřebné informace a kontakty poskytnuty zdarma. Kromě jídla a cesty nic dalšího neplatíte. Formálně jste turista navštěvující přátele v pralese takže se vyhnete různým byrokratickým procesům a zprostředkovatelským a administrativním poplatkům. Nevýhodou je, že neexistuje žádná smlouva takže jednoduše řečeno to bude Vaše akce a ponesete všechna rizika s tím spojená.
  • Lokalita je Peru, provincie Manu, těsně u hranice národního parku Manu.
  • Lidé, se kterými budete pracovat, uchovali po staletí některá moudra své civilizace po svých předcích, umí komunikovat s přírodou a učit se od ní. Záleží jen na Vašem přístupu a zájmu co se od nich v tomto směru budete moci naučit.
  • Pro opravdové dobrodruhy je možné zajistit tréning žití v divočině. Cílem je naučit se ne pouze přežít, ale žít v souladu s přírodou z toho co se tam přirozeně vyskytuje.